Najciekawsze akcesoria sportowe dla dzieci

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Akcesoria sportowe sprawiają, że aktywność fizyczna staje się jeszcze ciekawsza. Sprawdź, z czego dziecko ucieszy się najbardziej!

Sportowe akcesoria dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wybór sportowych akcesoriów dla dzieci nie jest tak prosty, jak może się wydawać postronnemu obserwatorowi. W tym przypadku trzeba zmierzyć się nie tylko z dziecięcymi oczekiwaniami co do wymarzonego sprzętu, ale należy mieć również na uwadze kwestię bezpieczeństwa. Poza tym warto pilnować, aby dokonując zakupu nie przekroczyć założonego wcześniej górnego pułapu wydatków. Jakie akcesoria cieszą się największą popularnością wśród maluchów?

Wyprawa w góry

Każda wyprawa w góry wymaga odpowiedniego przygotowania. Prawidłowe nawyki turystyczne warto kształtować w dzieciach już od najmłodszych lat. Kilkulatek, który jest w stanie samodzielnie pokonać trasę na własnych nogach, powinien mieć też plecak, a w nim chociaż jedną kanapkę i soczek. Dobrym pomysłem na pierwsze wędrówki będzie Plecak MH100 7 l dla dzieci – niewielki litraż sprawdzi się w sam raz dla maluchów między trzecim a szóstym rokiem życia. Na stronach internetowych dostępna jest także nieco mniejsza wersja o pojemności 5 litrów.

Kolejna niezmiernie istotna kwestia podczas wędrówki górskim szlakiem to odpowiednio dobrane buty. Warto zadbać o to, aby miały dość agresywny bieżnik, co pozwoli na dobrą przyczepność w każdym terenie. Powszechnie wiadomo, że dziecięca stopa dosyć szybko rośnie, dlatego nie ma co się łudzić – zakupione buty będą dobre jedynie przez kilka miesięcy. Decathlon zapewnia w tym względzie bardzo przystępną cenowo ofertę.

Wakacje na plaży

Nadmorskie plażowanie to równie popularny sposób spędzania wolnego czasu co wycieczki w góry. Także w tym przypadku warto zadbać o odpowiednie akcesoria, dzięki którym czas spędzony nad morzem będzie nie tylko przyjemniejszy, ale też bezpieczniejszy. Co będzie potrzebne?

Podstawowy element wyposażenia każdego plażowicza, który jeszcze nie opanował do perfekcji umiejętności pływania, to kółka, deski czy makarony do nauki pływania. Wybór gadżetów jest ogromny. Decydując się na konkretny zakup, należy dostosować go przede wszystkim do wieku malucha oraz jego umiejętności.

Wypoczynek na plaży to czas opalania. Nie można zapomnieć więc o stroju kąpielowym oraz kremie z mocnym filtrem UV. W przypadku najmłodszych zaleca się, aby krem posiadał filtr minimum 50 SPF. Powinien mieć także właściwości wodoodporne. Dzięki temu maluch będzie mógł do woli bawić się na plaży, a rodzice nie będą musieli martwić się o ewentualne poparzenia słoneczne.

Wypoczynek w mieście

W obecnej sytuacji epidemicznej nie każdy ma szansę na to, aby wyjechać poza miasto na wypoczynek. Spora grupa dzieci zostaje w domach, co nie oznacza, że muszą się nudzić! Jest cała masa gadżetów sportowych, dzięki którym nawet miejskie lato może być ciekawe, atrakcyjne i pełne różnorodnych wyzwań.

Od pewnego czasu niemal każde dziecko, prędzej czy później, zaczyna prosić rodziców o hulajnogę. Jednoślad jest obecnie bardzo popularny, choć równie kontrowersyjny. Odpowiednio dobrany do wieku i wagi dziecka sprzęt pozwala na bezpieczną jazdę. W sklepach sportowych można znaleźć zarówno hulajnogi tradycyjne, jak i te z napędem elektrycznym. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych warto rozważyć zakup hulajnogi na trzech kołach, która jest dużo stabilniejsza. Takie rozwiązanie polecane jest szczególnie dla dzieci będących pomiędzy drugim a czwartym rokiem życia.

Jeżeli hulajnoga, to i kask. Właściwa ochrona głowy jest ważna przy szaleństwie na rowerze i hulajnodze. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić równowagę, a kontakt głowy z twardym podłożem może zakończyć się tragicznie. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice dawali dzieciom dobry przykład. Jeżeli chcesz, aby Twoja pociecha bez marudzenia zakładała kask ochronny, to Ty też musisz tak robić! Za każdym razem, gdy wsiadasz na rower, staraj się przestrzegać konkretnych zasad. Przekonasz się, że takie postępowanie jest o wiele skuteczniejsze niż teoretyczne wykłady dotyczące bezpieczeństwa podczas jazdy w kasku.


Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik dla początkujących: Jak dobrze zainwestować w sprzęt do gier?
Poradnik dla początkujących: Jak dobrze zainwestować w sprzęt do gier?
Dowiedz się, jak skutecznie i efektywnie zainwestować w sprzęt do gier. Poradnik przeznaczony dla początkujących graczy, pragnących maksymalizować swoje doświadczenia z grami.
Jakie są korzyści zdrowotne różnych rodzajów masaży?
Jakie są korzyści zdrowotne różnych rodzajów masaży?
Odkryj różnorodność masaży i ich prozdrowotne efekty. Dowiedz się, jak zarówno relaksacyjny, jak i terapeutyczny mogą wpłynąć na poprawę Twojego samopoczucia i zdrowia.
Po treningu: Skuteczne techniki redukcji bólu mięśniowego i zakwasów
Po treningu: Skuteczne techniki redukcji bólu mięśniowego i zakwasów
W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę po treningu.
Ostatnie wpisy